Czym jest punkt G?
Punkt G jeszcze niedawno był owiany mgiełką tajemnicy. Za sprawą niemieckiego uczonego Ernesta Gräfenberga świat dowiedział się o nim nieco więcej. Obecnie wiadomo już, że jest to najbardziej erogenna strefa w ciele kobiety. Miejsce to zazwyczaj jest nieco uwydatnione i zajmuje około 1 centymetra powierzchni. Zlokalizowane są na nim liczne zakończenia naczyń krwionośnych, gruczołów oraz nerwów czuciowych, co w dużej mierze odpowiada za silne doznania podczas współżycia. U niektórych kobiet punkt G nie jest tak unaczyniony oraz uwydatniony, co przekłada się na gorszą jakość życia seksualnego. Ma na to wpływ kilka czynników – między innymi wiek. Wraz z upływem lat zmniejsza się liczba receptorów czuciowych, które się na nim znajdują. Dlatego tak często na zabieg decydują się panie w okresie menopauzy. Polecany jest on również kobietom po ciąży oraz tym, u których nieprawidłowa budowa anatomiczna nie pozwala czerpać pełni satysfakcji z życia seksualnego.
Czy powiększanie punktu G Warszawa ma jakieś przeciwwskazania? Jest to bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, któremu mogą poddać się niemal wszystkie kobiety. Lekarz przed jego wykonaniem poleca jednak wykonanie morfologii oraz cytologii. Panie cierpiące na infekcje okolic intymnych, zapalenie pochwy oraz związane z tym upławy powinni najpierw zaleczyć infekcje i dopiero później zdecydować się na zabieg. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest również menstruacja.
Na czym polega zabieg powiększania punktu G?
Panie, które są zdecydowane na wykonanie zabiegu powinny udać się na konsultacje do ginekologa, który zleci niezbędne badanie oraz przeprowadzi z pacjentką krótki wywiad. Powiększanie punktu G odbywa się w sposób niechirurgiczny - polega na wstrzyknięciu w miejsce, gdzie się on znajduje substancji na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest składnikiem naturalnie występującym w ludzkim ciele – na przykład w ciałku szklistym oka czy w mazi stawowej, co przyczynia się do tego, że zabieg nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Jest również bezbolesny, ponieważ pacjentce podawane jest wcześniej miejscowe znieczulenie. Trwa zaledwie 20 minut i nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji – po jego wykonaniu jeszcze tego samego dnia można wrócić do codziennych obowiązków oraz dalej być aktywnym seksualnie.