Suplementy jako dodatek
Odchudzanie zawsze powinno się rozpoczynać od diety. Należy zadbać przede wszystkim o to, żeby każdego dnia spożywać nieco mniej kalorii, niż się zużywa. Kierując się tą zasadą przy ustalaniu jadłospisu i pilnując jej przestrzegania w praktyce, w ciągu kilku-kilkunastu tygodni da się skutecznie się odchudzić. Jak najbardziej można i warto dołączyć do tego suplementy, ale mając świadomość, że tylko niektóre z nich są warte wydanych pieniędzy i stanowią wyłącznie dodatkowe wsparcie, a nie fundament odchudzania. Które z nich rzeczywiście działają i są godne uwagi? Poniżej ich lista.
Spalacze tłuszczu
Gdyby zrobić zestawienie suplementów, po które sięgają osoby chcące się odchudzić, z pewnością na pierwszym miejscu znalazłyby się spalacze tłuszczu. Już sama ich nazwa sugeruje, z jakimi produktami mamy do czynienia. Każdy spalacz tłuszczu bazuje na połączeniu różnych składników, które wspólnie mają na celu zwiększenie energii wydatkowanej przez organizm. Dzięki spalaczowi dzienne zużycie kalorii ulega wzrostowi o 200-300 kcal, a to naprawdę dobry wynik.
Spalacze tłuszczu są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Ponieważ bazują na naturalnych, legalnych składnikach pochodzenia roślinnego, które nie powodują skutków ubocznych, nie należy się obawiać ich suplementacji. Zawartość kofeiny możne być natomiast korzystna ze względu na jej pobudzające działanie, które jest bardzo cenne w okresie redukcyjnym, gdy często brakuje energii.
Ekstrakt z zielonej herbaty
Podobnie jak spalacze tłuszczu, tak i ekstrakt z zielonej herbaty jest całkowicie bezpieczny dla organizmu, a przy tym skutecznie wspiera odchudzanie. I to nie są przypuszczenia, lecz wnioski naukowców poparte gruntownymi badaniami, którzy niejednokrotnie wykazali, że warto sięgać po zieloną kawę, gdy chce się zrzucić zbędne kilogramy. Wynika to z faktu, że jej spożycie przyspiesza metabolizm tłuszczów, w związku z czym w mniejszym stopniu gromadzą się one w organizmie w formie tkanki tłuszczowej.
Witamina D
Suplementacja witaminy D jest konieczna z uwagi na niski poziom nasłonecznienia w Polsce, w efekcie którego organizm sam nie potrafi zsyntetyzować odpowiednich ilości tej substancji. Tymczasem dzięki niej ulega obniżeniu stężenie w organizmie hormonów odpowiedzialnych za rozwój tkanki tłuszczowej – kortyzolu, parathormonu i kalcytriolu. Co jeszcze istotne, jednocześnie witamina D intensyfikuje produkcję leptyny, czyli hormonu, który odpowiada za regulację uczucia sytości. Krótko mówiąc, warto suplementować tę witaminę nie tylko ze względu na ogólny stan zdrowia, ale również z uwagi na właściwości odchudzające.