Czym jest DMSO?
DMSO - dimetylosulfotlenek - to bezwonny i bezbarwny płyn naturalnie pozyskiwany z drewna w czasie produkcji papieru. W śladowych ilościach można spotkać go także w herbacie, kawie, mleku czy pomidorach. Szereg przeprowadzonych badań wykazał jego dobroczynny wpływ na ludzi oraz zwierzęta i brak skutków ubocznych.
Właściwości DMSO
Szczególnie przekonujący do rozpoczęcia przyjmowania substancji jest fakt, że leczy on zarówno codzienne dolegliwości, jak i poważne choroby. Może być przyjmowany przez wszystkich członków rodziny, gdyż jest bezpieczny, a jego szeroka gama działań obejmuje:
- zwalczanie bakterii, wirusów i grzybów;
- wspomaganie systemu immunologicznego;
- likwidowanie stanów zapalnych;
- przyspieszenie gojenia się ran i obrażeń;
- redukowanie alergii;
- hamowanie tworzenia się skrzepów krwi;
- przeciwdziałanie miażdżycy;
- zwiększanie wchłaniania wielu związków;
- wzmacnianie pracy serca;
- łagodzenie bólu i rozluźnianie mięśni;
- zmniejszanie krzepliwości;
- uspokajanie.
Z powodu swojej skuteczności po DMSO często sięga się w przypadku schorzeń takich jak: stłuczenia, siniaki, uszkodzenia kręgosłupa, artretyzm, zespół Downa, nowotwory, demencja, cukrzyca, wrzody.
Dopasowana aplikacja
DMSO można dostarczać sobie na różne sposoby:
- bezpośrednio na skórę (np. poprzez żele, plastry, maści);
- doustnie jako rozcieńczoną mieszankę;
- poprzez zastrzyki bądź infuzje.
Czy ten produkt jest bezpieczny?
Aby upewnić się, że można spokojnie przyjmować DMSO, przed pierwszym użyciem powinno się zrobić próbę uczuleniową. W tym celu rozsmarowuje się kroplę specyfiku na niewielkim obszarze skóry i obserwuje, czy nie występują reakcje alergiczne. W przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów najlepiej jest nie stosować środka.
Jak dawkować DMSO?
Bezpośrednio na skórę
W przypadku aplikacji na skórę trzeba upewnić się, że jest ona nieuszkodzona, czysta i pozbawiona dezodorantu, filtrów przeciwsłonecznych, olejków i innych środków chemicznych. Nakłada się substancję tam, gdzie czuje się ból (np. stawów, mięśni), występują stany zapalne lub chore narządy. Taka aplikacja pozwala również na skuteczniejsze dostarczenie innych substancji i leków do wewnątrz. Najczęściej stosuje się roztwór 50% albo 70% - dla uzyskania 50% miesza się tyle samo wody i DMSO, dla 70% jedną część wody z dwiema DMSO.
Doustnie
W przypadku doustnego przyjmowania DMSO, najlepiej jest wymieszać go z sokiem lub wodą. Najczęściej na początku kuracji zażywa się około pół łyżeczki roztworu 50%, a później zwiększa do połowy łyżeczki 70%. Jeśli nasze ciało dobrze reaguje na środek, można stosować jedną łyżeczkę 70%.
Jakie są skutki uboczne?
Każda przyjmowana substancja musi nieść ze sobą pewne skutki uboczne. DMSO często zmienia zapach skóry z powodu zawartej w nim siarki. Niektórzy skarżą się zatem na specyficzny, podobny do czosnkowego, zapach potu. Znika on jednak po kilku dniach od zakończenia kuracji.
DMSO to substancja, która może być stosowana w przypadku różnych objawów i schorzeń, przez co nazywana jest lekiem uniwersalnym. Przyjmowanie dimetylosulfotlenku nie wiąże się z licznymi skutkami ubocznymi, jest bezpieczne i budzące zaufanie. W dobie chemicznych lekarstw taki cud od natury wydaje się być prawdziwym wybawieniem, na które warto zwrócić uwagę.