Peeling medyczny wspomaga leczenie trądziku
Istnieje wiele rodzajów trądziku - trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty, czy trądzik pospolity. Niezależnie od przypadku, jest to poważna choroba skóry o bardzo zróżnicowanym spectrum. Leczenie trądziku dobierane jest zawsze indywidualnie w zależności od stanu zdrowia i kondycji skóry pacjenta - zarówno terapia, jak i czas jej trwania mogą się różnić, nawet w dwóch pozornie podobnych przypadkach. Lekarze dermatolodzy, prócz leczenia farmakologiczno-kosmetycznego, często zalecają swoim pacjentom także inne zabiegi, które mają przyspieszyć skutki terapii. Jednym z nich jest regularne wykonywanie peelingów medycznych, które sprawiają, że zmiany trądzikowe łatwiej ustępują, a cera szybciej się regeneruje i nabiera zdrowego, promiennego wyglądu.
Czym są peelingi medyczne?
Peelingi medyczne, nazywane inaczej peelingami chemicznymi, to zabiegi, podczas których w sposób całkowicie kontrolowany chemicznie złuszcza się naskórek. Jest wiele rodzajów peelingów medycznych. Odpowiednie preparaty peelingujące pozwalają dokładnie oczyścić skórę, docierając do jej różnych warstw. Na ogół do stworzenia peelingu chemicznego wykorzystuje się kilka różnych kwasów. Każdy powinien być indywidualnie dobrany do pacjenta, w zależności od jego problemów skórnych. Peeling za pomocą kwasów stanowi świetną suplementację leczenia dermatologicznego. Za ich pomocą nie tylko wspomaga się terapię antytrądzikową, ale także usuwa nieestetyczne ślady choroby, takie jak blizny i przebarwienia. Regularne stosowanie peelingów chemicznych znacznie zwiększa stopień całkowitego wyleczenia trądziku, a tym samym daje radość z pięknej i nieskazitelnej skóry. Pełną ofertę peelingów chemicznych, znajdziesz pod adresem: http://medintel.com.pl/cennik/
Przykładowe peelingi medyczne:
Peeling kwasem migdałowym
Kwas migdałowy to jeden z kwasów z grupy AHA, który doskonale radzi sobie z problemami cery trądzikowej. Terapia jest tak skuteczna, że zaleca się ją nawet osobom z trądzikiem różowatym. Peeling kwasem migdałowym stosuje się w celu pobudzenia regeneracji naskórka oraz wyrównania pigmentacji skóry. Kwas migdałowy dociera do warstwy rogowej, przez co skutecznie zmniejsza wydzielanie się sebum. Ograniczenie łojotoku pozytywnie wpływa na zmiany trądzikowe, takie jak pryszcze czy krostki, a skórę czyni gładszą, napiętą i odpowiednio nawilżoną. Ponadto peeling migdałowy świetnie radzi sobie z zanieczyszczonymi porami. Kwas migdałowy wykazuje właściwości rozjaśniające, toteż może być wykorzystywany do rozjaśniania przebarwień. Peeling kwasem migdałowym to łagodny sposób na walkę z trądzikiem, sposób, który nie pozostawia na twarzy podrażnień ani zaczerwienienia.
Peeling kwasem glikolowym
Ten zabieg jest często polecany przez dermatologów zamiast mikrodermabrazji, ponieważ jest łagodniejszy i mniej inwazyjny. Kwas glikolowy, podobnie jak migdałowy, również należy do kwasów AHA, dlatego też bardzo dokładnie oczyszcza skórę. Dzięki niemu cera jest nie tylko nawilżona, ale także lepiej ukrwiona i dotleniona. Kwas glikolowy bowiem rozluźnia połączenia komórkowe w martwym naskórku, dostarczając do średnich warstw skóry tlen i czyniąc ją zdrowszą. Peeling kwasem glikolowym pozwala ograniczyć występowanie pryszczy, krostek i zaskórników. Zabieg ten szczególnie poleca się osobom cierpiącym na trądzik młodzieńczy. Warto jednak pamiętać, że kwas glikolowy jest nieco silniejszy od migdałowego, dlatego też po każdym zabiegu należy zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry.
Poza opisanymi wyżej, istnieją również peelingi medyczne wykorzystujące kwas retinolowy, salicylowy czy mlekowy. Wybór jest szeroki, jednak każdy z nich powinien być dobrany przez dermatologa. Należy pamiętać, że źle dobrana kuracja może znacznie pogorszyć kondycję skóry.
Więcej informacji na temat leczenia trądziku znajduje się na stronie Centrum Medycznego Medintel: http://medintel.com.pl/