Działa jak naturalny antybiotyk. Zwiększa także odporność organizmu. Jest dobrze znanym i cenionym ziołem w Azji środkowej i południowej, które znajduje zastosowanie w medycynie naturalnej.
Co to jest Neem:
Neem zwany także Miodlą Indyjską jest rodzimym drzewem występującym w klimacie podzwrotnikowym i tropikalnym jak Birma i Indie. Neem stosowany był do kąpieli noworodków, w celu ochrony przed ugryzieniami owadów oraz ze względu na właściwości owadobójcze. Obecnie Miodła Indyjska znalazła zastosowanie w schorzeniach skórnych takich jak łuszczyca czy neurodermitis. Preparaty są wytwarzane z różnych części tej rośliny leczniczej: nasienia, liści, kory, owoców, gałązek, korzeni, ziarna i kwiatów.
Właściwości lecznicze Miodły Indyjskiej
Miodła Indyjska stosowana jest w produkcji wielu preparatów naturalnych takich jak preparat ziołowy Neem, który nie wykazuje żadnych efektów ubocznych w przeciwieństwie do preparatów stosowanych w medycynie współczesnej opartej na allopatiiantyseptyczne. Neem ma właściwości przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, antybakteryjne, antywirusowe, przeciwgrzybiczne, przeciwpasożytnicze, hipoglikemiczne, plemnikobójcze, moczopędne oraz przeciwnowotworowe.
Kora tej rośliny wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Kwiat Miodły wykazuje aktywność w zaburzeniach jelit. Liście zarówno nieprzetworzone jak i ekstrakt z liścia wykazują działanie metaboliczne w zaburzeniach wagi, problemach skórnych, zaburzeniach przewodu pokarmowego, pasożytach jelit oraz wrzodach. Gałązki zalecane są w przeziębieniu, kaszlu, astmie, zapaleniu oskrzeli, zaburzeniach układu moczowego, problemach z ciśnieniem krwi. Nasienie natomiast znajduje zastosowanie w leczeniu trądu oraz zaburzeń przewodu pokarmowego